.
Dáváme financím jiný rozměr

MAXIMA ONLINE
právě se nacházíte › úvodní stranaVýhodné investováníActive Invest

Active InvestFacebook Twitter Google +

V České republice je registrováno přes 1.000 podílových fondů mnoha investičních společností. Vyznat se v této nepřeberné nabídce a sestavit z několika fondů dobře diverzifikované portfolio není vůbec jednoduché. O to složitější je potom ještě své portfolio sledovat, vyznat se v různých výpisech různých investičních společností, zasílat do různých bank peníze na další nákupy fondů při následných investicích apod. Nehledě na to, že čas od času je dobré své portfolio mírně přeskupit, srovnat váhy jednotlivých typů fondů (akciové, dluhopisové..), případně složení portfolia upravit podle aktuální tržní situace.

Společnost Conseq Investment Management nabízí řešení ve formě produktu Active Invest.
Klient a společnost Conseq Investment Management jako investiční manažer uzavírají smlouvu o obhospodařování portfolia podílových listů. Klient má na výběr ze tří typových investičních strategií:

Konzervativní portfolio
je určeno pro investice s investičním horizontem cca 2 roky nebo obecně pro investory, kteří od své investice očekávají zejména nízkou rizikovost a výnos přesahující sazby termínovaných vkladů. Portfolio je tvořeno zejména fondy korunových dluhopisů a korunového peněžního trhu, naopak akciové fondy mohou tvořit max. 10 % portfolia. 

Vyvážené portfolio 
nabízí balancovaný poměr konzervativních a dynamických investic. Zhruba polovinu portfolia tak tvoří korunové fondy dluhopisů a peněžního trhu, druhá část portfolia je zainvestována v rizikovějších dluhopisových fondech a zejména v akciových fondech, jejichž zastoupení v portfoliu se může pohybovat mezi 20 - 60 %. Doporučený časový horizont tohoto typu investice je alespoň 3,5 roku. 

Dynamické portfolio 
alokuje většinu svěřených prostředků do akciových fondů. Jeho cílem je dosahovat v dlouhodobém horizontu (min. 5 let) maximálního výnosu, zároveň co nejširší diverzifikací snižovat vliv případných výrazných výkyvů jednotlivých akcií, teritorií, sektorů apod. 

Při obhospodařování portfolia investiční manažer zařazuje do portfolia podílové fondy investičních společností Conseq Invest, Conseq investiční společnost, Credit Suisse, ING (L) INVEST, Franklin Templeton a Parvest
Tyto společnosti dohromady nabízejí více než 300 v České republice registrovaných podílových fondů, což investičnímu manažerovi dává k dispozici velice širokou základnu investičních příležitostí, z nichž podle svého uvážení vybírá pro klienta ty nejvhodnější. Za tuto činnost mu náleží odměna ve formě manažerského poplatku.

Minimum pro výši první jednorázové investice je stanoveno na 30.000,- Kč, jakákoliv následná jednorázová investice může být od částky 5.000,- Kč.

Hlavní výhody
Mezi hlavní výhody produktu Active Invest patří:

  • jednoduchost produktu, pravidelný pololetní reporting o stavu a vývoji portfolia; 
  • široká diverzifikace mezi fondy několika na sobě nezávislých investičních společností (aktuálně 6 - 13 fondů podle typu portfolia); 
  • dohled nad portfoliem a jeho správa ze strany investičního manažera; 
  • v případě restrukturalizace portfolia nejsou za prodeje a nákupy fondů účtovány žádné dodatečné vstupní poplatky.

810 888 900

HLAVNÍ NABÍDKA

DOMŮ 
AKTUALITY
NABÍDKA PRODUKTŮ
INVESTOVÁNÍ S BSF
KANCELÁŘE
KARIÉRA
KONTAKTUJTE NÁS

Napište nám
Zavoláme Vám
Chci více informací