.
Dáváme financím jiný rozměr

MAXIMA ONLINE
právě se nacházíte › úvodní stranaVýhodné investováníInvestiční zlato

Investiční zlatoFacebook Twitter Google +

V souvislosti s vývojem a výhledem vývoje ekonomik a finančních trhů, (inflace, potenciální devalvace měn, zánik EURA jako měny) či vzhledem k vývoji na politické scéně, jsme velmi rádi, že můžeme našim klientům nabídnout investici ve formě investičního zlata. Investičním zlatem je míněna zvláštní forma zlata, která je používána jako investiční nástroj podobně jako například cenné papíry. Jedná se především o zlaté slitky (cihly), které jsou kupovány jako investice, t. j. k uložení papírových peněz.

Investiční zlato z historického hlediska mělo, má a bude mít vždy funkci reálného uchování hodnoty a ceny majetku. Zlato až do 21. století mělo tu funkci, že tvořilo značnou rezervu centrálních bank i jednotlivých zemí, za účelem krytí papírových peněz. V nedávné minulosti, před 5-6 lety a v současné době s ještě větší dynamikou, dochází k enormnímu tištění dalších již nekrytých bankovek, které však již vzhledem k omezené produkci zlata nemohou být kryty zlatem. Tím snižují nominálně hodnotu papírového oběživa. Velké ekonomiky, ve snaze rozhýbat se, snižují uměle ceny vlastních měn (export), čímž dále snižují úspory vlastních domácností apod. To jsou všechno faktory, které by mohly přimět i běžné občany ČR k zamyšlení nad investicí do zlata, jako trvalé a po celém světě směnitelné hodnotě.

Proto jsme ve spolupráci s investiční obchodní společností s drahými kovy, firmou Troyská unce a.s., připravili našim klientům možnost zakoupit si investiční zlato, a to dvěma jednoduchými způsoby:

Jednorázový nákup
Zlaté slitky lze nakoupit formou jednorázových nákupů (platí se tedy najednou za určitý slitek, např. cca 30.500 Kč - cena k 12. 9. 2013 - slitek o hmotnosti troyské unce). Tento slitek si klient může uchovat v trezoru České spořitelny, nebo má možnost uchovávat svoji investici i doma.

Postupný nákup
Klientům, kteří chtějí mít část svých úspor investovánu do zlata, ale nemají možnost a prostředky k nákupu celých zlatých slitků, jsme připraveni nabídnout možnost pravidelnými měsíčními platbami (od 300,- Kč/měsíc) postupně zlaté slitky nakupovat.

Zlato jako investiční produkt, má hlavně funkci uchování reálné hodnoty, avšak nemělo by tvořit více než 10-15 % volných prostředků klientů. Stanovit toto procento, resp. poměr, je velmi individuální. Záleží na potřebách klienta, na jeho finančních možnostech, na jeho pohledu a vnímání finančního trhu apod.

Současná doba je velmi vhodná k nákupu jednotlivých slitků (ve smyslu likvidity ideálně v gramáži 1oz (troyská unce – cca 31,1 g), a to vzhledem k očekávanému postupnému nárůst ceny zlata, na kterém se shoduje většina analytiků. Z tohoto úhlu pohledu může investice do zlatých slitků přinést velmi zajímavé zhodnocení.

Posledním postřehem a faktem, který potvrzuje vhodnost investice do zlata, je jeho velmi malé množství ve vlastnictví českých občanů v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi. Např. v sousedním Německu je odhadem drženo v soukromém sektoru 150x více zlata než v ČR, což je fakt, který i dává optimistický pohled na poradenství v sektoru investičního zlata pro naše klienty.


810 888 900

HLAVNÍ NABÍDKA

DOMŮ 
AKTUALITY
NABÍDKA PRODUKTŮ
INVESTOVÁNÍ S BSF
KANCELÁŘE
KARIÉRA
KONTAKTUJTE NÁS

Napište nám
Zavoláme Vám
Chci více informací